Fizjoterapia potrzebna od zaraz

Warsztat 'Fizjoterapia potrzebna od zaraz' organizowany jest przez SKN Fizjoterapii oraz Studenckie Towarzystwo Naukowe WUM.

 

Spotkania będą dotyczyły zagadnień z zakresu fizjoterapii, a będą mogli wziąć w nich udział WSZYSCY STUDENCI NASZEJ UCZELNI.

 

Na warsztatach praktycznych będziemy mogli nauczyć się np. masażu klasycznego, metody Kinesiology Taping, założeń treningu funkcjonalnego oraz wielu innych przydatnych rzeczy.

 

Podczas naszych zajęć odbędą się również spotkania z osobami z niepełnosprawnością ruchową oraz specjalistami w różnych dziedzinach fizjoterapii.

 

Tegoroczna edycja została objęta honorowym

patronatem Prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. dr hab. n. med. Barbary Górnickiej.

 

 

 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem warsztatów!

 

 

 

Więcej info na naszej stronie facebook oraz pod adresem fizjoterapia.potrzebnaodzaraz@gmail.com

 

 

 

Kalendarium: 

 2017-2018:

 

  

22.05.2018 g. 16:00-19:30 − Gdy nie działa WINDA - jak łazić po kolorowych kamieniach
Tym razem spróbujcie swoich sił na warsztatach na ścianie wspinaczkowej CSR WUM, które poprowadzi dla Was instruktor Marek Fliśnik oraz fizjoterapeuta Michał Oczachowski. Opowiedzą od czego zacząć, jak uniknąć błędów i kontuzji, pokażą, jak przygotować się do wspinaczki, przeprowadzić rozgrzewkę i jak wykorzystać całą tę wiedzę w praktyce! Nie może Was zabraknąć!

 Warsztaty są darmowe, ale ilość miejsc ograniczona, dlatego osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego jak najszybciej! https://docs.google.com/forms/d/1_4EytmauzdxvWUQP92engRecZhnnDqfMYX9pi_m...

 

17.03.2018 g. 9:00 - 14:00 −  Jak nie być Januszem Siłowni i Kolorowy Zawrót Głowy

 Zapraszamy na kolejne w tym roku spotkanie z Fizjoterapią potrzebną od zaraz już 17 marca. Tym razem kolorowy zawrót głowy za sprawą wielobarwnych taśm! Metodę kinesiology taping, zasady plastrowania i wybrane aplikacje przybliży nam Paulina Kaszyńska. Następnie razem z Marcinem Bocianem dowiemy się jak nie być Januszem Siłowni - przedstawi nam zasady treningu siłowego, podpowie jak planować trening i budować progres oraz obali kilka mitów z tym związanych. W praktyce wypróbujemy jaki wpływ na nasze zmagania ma oddech i stabilizacja centralna. Będzie wiosennie i intensywnie! Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego umieszczonego tutaj. Ilość miejsc ograniczona ;)

 

 24.02.2018  g.9:00-14:00 − JA to WIDZĘ inaczej - warsztaty FizjoOdZaraz

Nauczymy się jak skutecznie walczyć z bólem dolnego odcinka kręgosłupa. Ponadto czeka nas wykład przełamujący stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnością, który poprowadzi Trener świadomości niepełnosprawności dla asysty i obsługi pasażerskiej na Lotnisku Chopina, Michał Kosmala. Kilka słów o tym czym jest niepełnosprawność i jak nastawienie oraz świadomość może pomóc przełamać największe bariery. Pół żartem, pół serio o chodzeniu do kina z osobą korzystającą z wózka i wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku z osobą niewidomą. Na koniec zrelaksujemy się przy kojących technikach masażu klasycznego grzbietu. Link do rejestracji tutaj. Zobacz także na facebook'u