V Spotkanie SKN Fizjoterapii WUM w r.a. 2020/2021

Serdecznie zapraszamy na piąte już spotkanie SKN Fizjoterapii, które odbędzie się 20.05.2021r. o godzinie 18:00 na platformie Teams.

Naszym Gościem będzie dr n. kf. Agnieszka Stępień. Fizjoterapeutka, absolwentka Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Uzyskała tytuł doktora w dziedzinie fizjoterapii realizując badania dotyczące biomechaniki kręgosłupa u dzieci ze skoliozą idiopatyczną. Autorka i współautorka wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych. Prelegentka w ramach licznych konferencji naukowych w kraju i zagranicą.

Instruktor koncepcji PNF International PNF Association czynnie prowadzący szkolenia zarówno w kraju jak i za granicą (łącznie ponad 90 poprowadzonych kursów), w 2019 roku uzyskała status Senior Instructor Candidate IPNFA. Od 1995 roku wykładowca w Katedrze Rehabilitacji, Wydziału Rehabilitacji AWF w Warszawie. Od 2004 roku kierownik praktyki fizjoterapeutycznej CRF Orthos. Pracuje z dziećmi i dorosłymi z chorobami neurologicznymi, w tym nerwowo – mięśniowymi, chorobami rzadkimi oraz zaburzeniami ortopedycznymi narządu ruchu. Prezes Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska, w latach 2009-2017 członek Zarządu. W ramach działalności stowarzyszenia aktywnie współpracuje z organizacjami pacjentów. Członek Zespołu Narodowego Programu Chorób Rzadkich przy Ministrze Zdrowia (2016-2017), Społecznej rady Sportu przy Ministrze Sportu (2018-2019) oraz Zespołu Zadaniowego d.s. Diagnostyki i Leczenia Zachowawczego w Przebiegu Skoliozy Idiopatycznej działającego w składzie Komitetu Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej PAN. Członek Research Committee International PNF Association.

Tematem spotkania będą ,,Skoliozy - sposób badania, leczenie i problemy pacjentów w codziennym funkcjonowaniu". Serdecznie zapraszamy.