Warsztaty terapii manualnej - Ger Plaatsman (Holandia)

W dniu 5 grudnia w godzinach popołudniowych w Zakładzie Rehabilitacji na Solcu odbyły się warsztaty terapii manualnej poprowadzone przez doświadczonego fizjoterapeutę i instruktora kursów TM w Niemczech i w Polsce - Gera Plaatsmana. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki uprzejmości firmy Accuro-Sumer, będącej organizatorem szkoleń terapii manualnej. W spotkaniu wzięło udział prawie 30 członków naszego SKN - studentów I i II roku studiów magisterskich.

Warsztaty były poświęcone technikom mobilizacji i manipulacji stawów obwodowych, opratych m.in. na metodzie Mulligana, częściowo zmodyfikowanych przez pana Plaatsmana oraz funkcjonalnej mechanice narządu ruchu. Każdą z technik mogliśmy nie tylko zobaczyć, ale również przećwiczyć pod okiem instruktora.

Spotkanie było doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu terapii manualnej, z czego uczestnicy chętnie skorzystali mimo pewnych trudności, związanych z prowadzeniem zajęć po angielsku.

środa, 5 Grudzień, 2007 - 16:29