Propozycja praktyk, stażu w szkole piłkarskiej FC Barcelona Escola Varsovia

Szkoła piłkarska FC Barcelona Escola Varsovia i Escola Varsovia wspólnie z Centrum Fizjoterapii i Kształtowania Motorycznego Klinika Sportu oferuje możliwość odbycia praktyk w ramach studiów fizjoterapii.

Celem praktyk, jest poznanie charakteru pracy fizjoterapeuty sportowego oraz zdobycie cennego doświadczenia w pracy ze sportowcami. Poprzez możliwość nauki w jednej z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce,
praktykanci poznają sposób funkcjonowania szkoły, wspierają działanie oraz uczestniczą w jego rozwoju.

Wymagania:
- studenci 1, 2 rok studiów magisterskich fizjoterapii,
- dyspozycyjności w dni powszednie wieczorami oraz w weekendy;
- punktualność,
- sumienność w wykonywaniu powierzonych obowiązków,
- komunikatywność,
- kultura osobista,
- znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym

Opis zadań:
- opieka fizjoterapeutyczna nad powierzoną drużyną (rocznik 2004 do 1999),
- opieka nad powierzoną drużyną podczas treningów, sparingów, meczów mistrzowskich, turniejów (również wyjazdowych)
- wykonywanie zabiegów kinezyterapeutycznych
- wykonywanie zabiegów fizykoterapeutycznych
- praca metodami specjalnymi (w zależności od umiejętności i wiedzy)
- prowadzenie dokumentacji
- pomoc podczas wykonywania okresowych badań fizjoterapeutycznych i testów motorycznych

W ramach praktyk gwarantujemy:
- przygotowanie do pracy w charakterze fizjoterapeuty sportowego,
- uczestniczenie w procesie leczenia kontuzjowanych zawodników,
- uczestniczenie podczas cyklicznych testów fizjoterapeutycznych i motorycznych drużyn klubowych,
- strój treningowy firmy Nike w barwach FC Barcelona Escola Varsovia lub Escola Varsovia na czas odbywania praktyk,
- wyposażenie fizjoterapeutyczne niezbędne do opieki medycznej podczas treningów, meczów, turniejów,
- oficjalny certyfikat ukończenia praktyk

W miarę nabywania umiejętności, samodzielna aktywność praktykantów będzie coraz większa. Jednak przez cały czas trwania stażu będą pozostawali pod opieką i superwizją doświadczonego fizjoterapeuty.

Miejsce:
Centrum Piłkarskie FC Barcelona Escola Varsovia