Seminarium poświęcone terapii zaburzeń czynnościowych barku.

Serdcznie zachęcamy do wzięcia udziału w seminarium poświęconym terapii zaburzeń czynnościowych barku. 

Link do strony http://www.seminarium.wseit.edu.pl/

I do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/1609206742730039.

Kto powinien wziąć udział w seminarium poświęconemu terapii zaburzeń czynnościowych barku?
 fizjoterapeuci
 masażyści
 trenerzy

Uczestnikom zapewniamy:
 udział we wszystkich warsztatach, które poprowadzą najlepsi terapeuci- praktycy z Polski, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii
 model tensegracyjny
 tłumaczenie warsztatów
 materiały szkoleniowe
 certyfikat uczestnictwa
 przerwy kawowe, obiad

Warsztaty:

Procedura powięziowego rozluźniania barku
Prowadzący: Julian Baker Julian Baker - założyciel i główny instruktor najbardziej renomowanej angielskiej szkoły metody Bowena Prowadzi również w Wielkiej Brytanii warsztaty anatomii sekcyjnej na zwłokach skoncentrowane głównie na układzie powięziowym. Posiadając wiedzę z tych warsztatów jest w stanie przekazać teorię dotycząca tego w jaki sposób i dlaczego każda z wykorzystanych procedur jest efektywna. Każda technika Bowena jest jasno opisana przy użyciu fotografii powięziowych oraz zintegrowanych sekcji anatomicznych, bardzo odbiegających od klasycznej anatomii ludzkiego ciała.

Autoterapia mięśnio-powięzi barku z użyciem przyrządów
Prowadzący: Ibai Lopez Martinez - trener personalny z Hiszpanii, założyciel i właściciel Educación Funcional para el Movimiento Humano. Pasjonat anatomii, zorientowany na układ powięziowy w ruchu. Zajmuje się treningiem ukierunkowanym na wspomaganie terapii dolegliwości bólowych narządu ruchu.www.efmh.es

Techniki poziomego i pionowego rozluźniania mięśniowo-powięziowego barku
Podczas warsztatu omówione zostanie zastosowanie technik rozluźniania mięśniowo-powięziowego barku. Przedstawione zostaną zależności pomiędzy poszczególnymi obszarami mięśnio-powięzi wraz z aplikacją technik pionowego i poziomego rozluźniania. Przedstawione zostaną bezpieczne i łagodne techniki, które możliwe są do zastosowania u pacjentów z dużymi ograniczeniami ruchomości. Ich zadaniem jest mobilizacja tkanek poprawiająca zakres ruchu, zmniejszająca odczuwaną przez pacjentów sztywność i ból, przez co znacząco wpływają na poprawę funkcjonalności obręczy barkowej. Są to wartościowe techniki, które pozwalają na pracę z bardzo obolałym pacjentem.
Prowadzący: dr n. med. Marcin Wytrążek 

Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe w dysfunkcjach stożka rotatorów
Prowadzący: dr n. med. Małgorzata Chochowska - fizjoterapeuta i terapeuta manualny. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej i Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej w Modelu Holistycznym. Ukończyła kilkadziesiąt szkoleń z zakresu terapii manualnej i medycyny mięśniowo-powięziowej i jest autorką ponad siedemdziesięciu publikacji naukowych z dziedziny neurofizjologii, terapii manualnej i fizykoterapii. Prowadzi badania z zakresu terapii manualnej tkanek miękkich i rozluźniania mięśniowo-powięziowego. Współpracuje z Katedrą Medycyny Społecznej, Zakładem Patofizjologii Narządu Ruchu oraz Katedrą Biofizyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Prowadzi Centrum Fizjoterapii i Terapii Manualnej KORE. Jest zafascynowana medycyną holistyczną.

Diagnostyka ultrasonograficzna stawu barkowego. Punkt widzenia fizjoterapeuty
Prowadzący: mgr Tomasz Zubala - Absolwent warszawskiego AWF. Asystent na szkoleniach z zakresu USG oraz osteopatii. Specjalista w zakresie rehabilitacji schorzeń narządu ruchu oraz fizykoterapii stosowanej pod kontrolą USG (fala uderzeniowa, laser wysokiej energii). Prowadzi również treningi propriocepcji oraz programy przygotowawcze dla sportowców. Specjalizacja w wykorzystaniu metody Sonofeedback w leczeniu niestabilności stawu skokowego.

 

 

logo WSEIT

mgr inż. Joanna Kalisz
Kierownik działu marketingu
tel. 61-832-77-76 w. 123

kom. 605-742-766
e-mail: 
j.kalisz@wseit.edu.pl

ul. Grabowa 22, 61-473 Poznań

www.wseit.edu.pl

 

facebook.com/wseitpoznan

Kliknij "Lubię to!"

i polub nasze nowe pomysły

 

ZałącznikWielkość
Image icon wseit_plakat_bark_www.jpg735.43 KB